Anasayfa » Ekonomi » SEÇİME GİDİLİYOR

SEÇİME GİDİLİYOR

Sosyal Medyada Paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Antalya Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şube Başkanı Vahdet Afşin Karacan yaptığı açıklamada “ideolojik kararlardan ve yaklaşımlardan uzak durmalıyız. Hoşgörü ve güvene dayalı çalışma ortamını destekleyeceğiz. Oda seçimlerimize siyaseti alet etmeyelim.” dedi.

Antalya Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şube başkanlığı seçimi için adaylar kapışıyor. Mevcut  Başkan Vahdet Afşin Karacan tekrar aday olurken, diğer tarafta Hüseyin Özdoğan da adaylık çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. İki adayın kapışacağı seçimde 1.065 üyenin yeni başkanı seçmek için sandık başına gideceği bildirildi. 28 Şubat Pazar günü Konyaaltı belediyesi toplantı salonunda yapılacak yapılacak  genel kurulda 2 dönemdir başkan olan Vahdet Afşin Karacan ve Hüseyin Özdoğan kıyasıya yarışacak.

Antalya Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şube Başkanlığı Seçiminde kıyasıya bir seçim bekleniyor.  Mevcut  Başkan Vahdet Afşin Karacan’a karşı AK Parti Antalya milletvekili Gökçen Özdoğan ENÇ’in babası Hüseyin Özdoğan yarışacak. AK Parti kanadı işi şansa bırakmak istemiyor. İlçelerde yoğun kulis çalışmaları yapan AK Partili vekilin babası daha önce 5 dönem başkanlık yaptı.

SİYASET KARIŞMASIN

Antalya Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şube Başkanı Vahdet Afşin Karacan yaptığı açıklamada “ideolojik kararlardan ve yaklaşımlardan uzak durmalıyız.” dedi. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde siyasi kutuplaşmaların hiç kimseye fayda getirmeyeceğini ifade eden Karacan, “tüm meslektaşlarımı hiçbir etki altında kalmadan, belirli kutuplaştırmalara alet olmadan oylarını kullanmalarını tavsiye ediyorum.” dedi. Kazanan kim olursa olsun odamızın ve meslektaşlarımızın daha rahat ve refah bir ortamda çalışma olanakları için mücadele vereceğinden hiç şüphesi olmadığını vurgulayan başkan Karacan, “seçime siyaset karıştırmayalım” dedi.

AK PARTİLİ VEKİL’İN BABASI ADAY

Antalya Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şube başkanlığı seçimindeMevcut  Başkan Vahdet Afşin Karacan’ın karşısına AK Parti Antalya milletvekili Gökçen Özdoğan ENÇ’in babası Hüseyin Özdoğan aday olarak çıkıyor. Hüseyin Özdoğan 1960 Bucak doğumlu. 1974 İstanbul Üniversitesi, Orman Fakültesi orman mühendisliği bölümü mezunudur. Orman Genel Müdürlüğünde işletme şefliği, müdür yardımcılığı ve işletme müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2005 yılında Antalya orman bölge müdürlüğü işletme ve pazarlama şube müdürlüğü görevinden emekli oldu. 5 dönem Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şube Başkanlığı görevini yürüttü.

VAHDET AFŞİN KARACAN

Antalya Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şube Başkanı Vahdet Afşin Karacan, 2008 yılından beri üyesi olduğu odanın, 2 dönemdir de başkanlığını  yaptığını belirterek tekrar aday olduğunu söyledi. 28 Şubat tarihlerinde Konyaaltı belediyesi toplantı salonunda yapılacak olan genel kurulda tekrar aday olduğunu ifade eden Antalya Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şube Başkanı Vahdet Afşin Karacan 1.065 üyenin desteğine talip olduklarını söyledi.  Orman Mühendisleri, Orman Endüstri Mühendisleri ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendislerinin yaşadığı sorunları bildiğini ifade eden  Başkan Vahdet Afşin Karacan  “mesleki gelişimleri destekleyen, üyelere eşit mesafede ve ideolojik yaklaşımlardan uzak, insan hakları ve kamu yararı önceliği olan güçlü bir orman mühendisleri odası için çalışıyoruz. Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği’nin meslek olarak sahip olması gereken değeri ve abaşkanlığımız süresince titiz olarak üzerinde durduğumuz, alınan ve alınacak olan kararlarda ideolojik olarak değil, mesleki değerlerin esas olmasına bakarak, kavga kültürü yerine  hoşgörü ve güvene dayalı bir çalışma ortamını desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Kanun’un 5531 sayılı yasa ile TBMM genel kurulundan geçirilerek kanunlaştırılması ile çalışan arkadaşlarımızın haklarının korunması ve geliştirilmesi,  serbest çalışan mühendis arkadaşlarımızın önü açıldı diyen  Antalya Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şube Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “5531 sayılı yasa ile bir çok sorunumuzu aştık fakat mesleğimizde Rotasyon, ve mülakat gibi yaşanan sıkıntıları hala aşamadık.  Rotasyon kapsamında yapılan tayinlerle bir çok meslektaşımızın mağdur edildiği hatta eşlerin farklı şehirlere gönderilmesi gibi hoş olmayan tayinlerle bir çok arkadaşımızın mağdur edildiğini üzülerek gördük. Yasalar çıktığı zaman geriye dönük işletilmez. Yasa çıktığın tarihten itibaren yürürlüğe girer. Mesleğimizin diğer sıkıntısı ise devlet memurluğunu kazanmış meslektaşlarımızın  mülakat sistemine tabi tutularak, hiçbir kaydı olmayan, ne sorulduğu belli olmayan tamamen siyasi baskılar altında olduğunu düşündüğümüz uygulamaların olduğu sonuçlarla karşı karşıya kalıyoruz. Hiçbir kriteri olmayan  bu ve benzeri  olaylara dava açıp yürütmenin durdurulması yönünde çalışmalarımız oldu.”dedi.

Antalya Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şube Başkanı Vahdet Afşin Karacan,  “ihale yolu ile taşeron firmalardan mühendis alımı yapılım değerinin altında çalıştırılan arkadaşlarımızın haklarını koruma adına çalışmalarımız oluyor. Bir mühendisin Türkiye şartlarında  aldığı maaş bellidir. Bizler oda olarak  meslektaşlarımızın hakkını korumak kollamak zorundayız. Meslektaşlarımızın serbest çalışma ofisleri açarak bir çok ihaleye girmeleri sağlanmıştır. Yeni mezun arkadaşlarımıza verdiğimiz seminerler ve bilgilendirme toplantıları ile çalışma şartlarını anlatıyoruz. 28 Şubat  Pazar günü seçimden sonra tekrar yeni bir çalışma içerisine girerek üyelerimizle daha aktif çalışmalar içerisinde olacağız.” dedi.


Sosyal Medyada Paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

İlginizi Çekebilir

tarım haberleri

Üreticiye 79 milyon TL’lik ödeme

Sosyal Medyada Paylaş        Ürün alım bedellerinin yüzde 80’ini haftalık dilimlerle peşin ödeyen Marmarabirlik, 23 Kasım’da yapacağı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir