Anasayfa » Bülten » Halkbank’dan Üreticilere büyük fırsat kredisi,sera,topraksız tarım,traktör vb. krediler

Halkbank’dan Üreticilere büyük fırsat kredisi,sera,topraksız tarım,traktör vb. krediler

Sosyal Medyada Paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Türkiye’nin gıda alanındaki ihtiyaçlarının yeteri düzeyde karşılanması, üreticinin kazanç sağlarken tüketicinin de daha uygun fiyatlardan alışveriş yapabilmesinin sağlanması amacıyla, hem bankalar hem de devlet kurumları tarafından tarım sektörüne yönelik birçok kredi desteği sunulmaktadır. Türkiye ekonomisinde ciddi bir paya sahip olan tarım sektörünün gelişimini sürdürmesi adına hem tarımsal üretim alanında hem de kullanılan makine ve ekipman konusunda bu kredi paketlerinden faydalanılabileceğini de görmekteyiz. Özellikle traktör gibi maliyetli tarım araçları konusunda hem tercih edilen hem de piyasanın en uygun koşullarından kredi hizmeti sunan Halkbank, 2017 yılında da bu alanda kredi desteğine devam etmektedir. Halkbank faiz hesaplama işlemlerine baktığımız zaman, hem tarımsal üretim hem de traktör alımı konusunda diğer bankalara oranla avantajı elinde bulundurduğunu görmekteyiz.
Halkbank Tarım Kredisi Kampanyaları
Halkbank tarafından çiftçiler ve tarım sektörünün ihtiyaçlarına göre her geçen gün yeni bir kredi paketi hazırlanmakta ya da güncel kredi paketlerinde bazı güncellemelere gidilmektedir. Genel olarak baktığımızda, güncellenen ve yeni çıkarılan kredi paketlerinde faiz oranlarının aylık değil de yıllık olarak uygulandığını bu sayede de maliyet konusunda tüketicilerin kar elde ettikleri görülmektedir.

Tarımsal yatırımlarda ve üretimlerin desteklenmesi amacıyla Halkbank’ın 2017 yılında geçerli olan kredi paketlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

TMO Makbus Senedi Karşılığı Kredi
Tarım Destek Kredisi
Tarımsal Arazi Alımı Kredisi
Traktör ve Tarım Makineleri ile Ekipman Kredisi
Topraksız Tarım Faaliyetleri Kredisi
IPARD ve Kırsal Kalkınma Kredisi
Sera İşletme ve Sera Yapım Kredisi
Çeltik Kredisi Paketi
Tarımsal Sulama Sistemleri İyileştirme ve Kurulumu Kredisi

Farklı alanlarda sunulan tarım kredilerinde, hem maliyet hesaplama hem de Halkbank faiz hesaplama işlemleri için bankanın internet sitesi ya da banka şubelerinden kapsamlı destek alabilirsiniz.

Halkbank tarafından tarımsal üretimde kuıllanacağınız tohum, tohum dikme, sulama sistemleri ve hem ekim öncesi hem de hasat döneminde karşılaşacağınız maddi giderler içim kredi desteği alabilirsiniz. Tarım Destek Kredisi paketleri arasından size uygun olan seçildikten sonra, kredi paketi için uygun vade süresinden hizmet alabilirsiniz. Tarımsal kesimde ödemenin zorlukla yapılmaması adına, vade sürelerinde bir takım esneklikler de yapılabilmektedir. Alacağınız kredi paketinde sizin de belirleyeceğiniz bu vade süreleri aylık ödemelerin yanı sıra üçer aylık ya da sadece hasat dönemlerinde olacak şekilde yapılabilmektedir.

Halkbank Traktör Kredisi Nasıl Alınır?
Çiftçilerin yapacağı faaliyetlerde emeğin daha az kullanılıp daha fazla verim elde edilmesinde önemli bir paya sahip olan traktörler ne yazık ki çok yüksek fiyatlardan satılmaktadır. Bundan dolayı da çiftçilerimizin doğrudan bir traktör sahibi olması neredeyse imkansızdır. Bunun yerine traktör satıcılarının hazırladığı kampanyalardan ve banka kredilerinden faydalanarak işlem yapmak, çok daha fazla tercih edilmektedir. Halkbank’ın da hazırlamış olduğu traktör ve tarım makinesi kredilerine baktığımızda, değişken faiz oranları olmasının yanı sıra, birçok bankaya göre düşük denebilecek faiz oranlarının uygulandığını buna ek olarak da 60 aya kadar vadelendirme seçenekleri ile hizmet alınabildiğini görmekteyiz.

Halkbank’ın traktör ve tarım ekipmanı kredisi hakkındaki diğer detayları da aşağıdaki gibi sıralamamız doğru olacaktır.

Traktör alımlarında hem sıfır hem de ikinci el traktörler için kredi desteği alınabilmektedir.
Sıfır km bir traktör için alınacak kredi desteğinde, KDV dahil bir şekilde düzenlenen proforma faturası dikkate alınarak azami %70 oranında kredi desteği sağlanmaktadır.
İkinci el traktör alımlarında ise, traktörün kasko değeri hesaplanıp, azami %50 oranında kredi desteği sağlanmaktadır.
Sıfır km olarak alınacak biçerdöver, pancar sökme makinesi, pamuk toplama makinesi ve bunun gibi tarımsal makinelerde, proforma faturasındaki değerin azami %70’i kadar kredi desteği sağlanmaktadır.

Yukarıdaki makineler ve destekleme tutarları dikkate alındığında, kendisi için uygun olan kişilerin başvuru işlemleri için kendilerine en yakın Halkbank şubesine giderek başvurusunu yapması gerekecektir. İstenen evraklar konusunda kimliğinizin ve tarım arazilerinin tapusuna ek olarak, çiftçilil belgesini de yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.

İstenen evraklar sonrasında başvurunuza onay alırsanız, borçlarınızı 3, 6, 9 ve 12 aylık dönemlerle geri ödeyebileceksiniz. Bankanın sunacağı kredide borçlar eşit taksitler ile ödenmektedir. Bunu isterseniz azalan, artan ya da ara ödemeli olacak şekilde de düzenleme hakkına sahip olacaksınız. Tarımsal kredilerde ise en fazla 6 yıla kadar vade seçeneğinden faydalanacaksınız.


Sosyal Medyada Paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

İlginizi Çekebilir

300 Koyun Projesi

Son Dakika: 300 koyun projesi”nde başvurular başladı!

Sosyal Medyada Paylaş        TİGEM’in hayata geçirdiği ‘300 koyun projesi’nde başvurular başladı. Proje için başvuran üreticiler değerlendirilirken, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir